צור קשר אני כאן בשבילכם

24 שעות ביממה
052-6173323

052-6173323
זוגיות במשבר ייעוץ זוגי > מאמרים > זוגיות במשבר - לגדול מהקושי

זוגיות במשבר - לגדול מהקושי

כשקשר זוגי נקלע למשבר, בני הזוג מתקשים לראות את הטוב שבו ולזכור ימים יפים יותר, וכך נשאבים עוד ועוד למקום של קושי. אכן, כשהתסכול מקיף אתכם מכל עבר, הוא מסתיר את התמונה המלאה, הכוללת גם את כל הטוב והיפה שיש לכם.

בתקופות כאלה חשוב להגדיר מה בכל זאת קושר ביניכם. לשם כך שאלו את עצמכם כמה שאלות חשובות: למשל, מה חיבר ביניכם לראשונה ומה הם התחומים המחברים ביניכם היום; מה גרם להידוק היחסים אחרי שנפגשתם; מה הם הדברים שמעלים חיוך על פניכם; מה גורם לכם, למרות כל הקושי, לאהוב זה את זה; אילו דברים חוויתם יחד; מה הם הזיכרונות המתוקים והמשותפים שלכם, שכרגע, בגלל המטענים, אינכם פנויים לראות אותם?

לנוכח הקושי הגדול, בני הזוג נוטים לשכוח מה יש להם, ומתוך הייאוש וחוסר האמונה בקשר נובע הוויתור על הזוגיות. לבני הזוג נדמה שלמרות שהם מנסים ומשתדלים, הם חוזרים שוב ושוב לאותה הנקודה ולא מצליחים לפתור דבר. על פי רוב, ההתמודדות לא הייתה נכונה, ולכן הבעיה חזרה ועלתה וייצרה את תחושת הייאוש. הייאוש בתורו משפיע על תפיסת ההתאמה הזוגית, ובני הזוג מאבדים את האמונה שלהם ביכולותיהם כזוג. כך, בעיות שאינן נפתרות פותחות פתח רחב לפרשנות אישית, וזו יוצרת עולם חדש של "הבנות" לקויות לגבי הקשר.

חשוב להדגיש שלא מעט מהזוגות הפונים לתהליך זוגי מגיעים בעצם כדי להגיד לעצמם שהם ניסו ולפטור את עצמם מפתרון אמיתי. מהו אפוא ניסיון אמיתי? לנסות פירושו לגייס את כל המשאבים העומדים לרשותי, ולמרות המשקעים הקשים, לעשות מאמץ ולתת מעצמי – בכנות – את כל מה שיש בי כדי לאפשר שינוי, ובכלל זה סובלנות לתהליך וליכולת להכיל, פתיחות עם היועץ או היועצת, קבלת שינוי התנהגותי, התמדה ועקביות. נכונות כזאת היא שיוצרת בפועל את השינוי המהותי בזוגיות.

ראו מאמר נוסף על זוגיות במשבר

נכתב ע"י דנה חיימזון

 
ייעוץ זוגי
יעוץ אישי
מפת אתר
תחומי ייעוץ נוספים:
פוריות
בגידה
זוגיות במשבר
טיפולים נוספים:
טיפול זוגי
סדנת זוגיות
טיפול משפחתי

מאמרים
10 טיפים לזוגיות טובה
פורום יעוץ זוגי
תקשורת זוגית

מידע נוסף
מדריך זוגיות
שניים ב- YouTube